Liczba ofert pracy w IT w III kwartale br. wzrosła prawie o 1/4 w stosunku do okresu kwiecień-czerwiec – wynika z analiz platformy rekrutacyjnej inhire.io. Ogólny poziom wynagrodzeń w branży wzrósł jednocześnie o 10%, co oznacza, wracając tym samym do poziomu sprzed wybuchu epidemii koronawirusa.

W okresie lipiec-wrzesień wzrosła liczba publikowanych ogłoszeń jak też liczba publikujących je firm (odpowiednio o 24 i 22%). Specjalistów IT najaktywniej rekrutują firmy warszawskie, krakowskie, wrocławskie i poznańskie.

Średnie zarobki w porównaniu z II kwartałem wzrosły o 10%. Ponadto, pod względem wynagrodzenia na tych samych stanowiskach w różnych miastach w Polsce, dysproporcje zacierają się – przekonują autorzy badania. Górne widełki zarobków w Warszawie na umowach B2B osiągają kwotę rzędu 17,9 tys. zł. Niewiele mniej, bo 17,8 tys., oferują firmy z Gdańska. W Krakowie przeciętny poziom zarobków mieści się w kwocie ok. 14,5 tys. zł.

Najwyższe wynagrodzenia są oferowane programistom pracującym w języku Scala, jednak takich ofert jest bardzo mało. Pozostałe dochodowe języki programowania to m.in. Java i C.

Sami zobaczenie jak to wygląda.

Raport_Inhire_IT_Market_Snapshot_Q3_2020